ششمین جشنواره ملی هنرهای دیجیتال هکاتم
6th Hekatom National Digital Arts Festival

:: دوره های پیشین


پنجمین دوره
 

دبیرخانه پنجمین جشنواره سراسری دانشگاهی هنرهای دیجیتال هکاتم، از خرداد ماه سال ۱۳۹۸ با انتخاب دبیر جشنواره، سرکار خانم فریما یداللهی از سوی شورای سیاست‌گذاری جشنواره، با تعیین مسئولین کارگروه‌ها و اعضا آغاز به کار کرد. و مینا نصوحی مسئول کارگروه دبیرخانه، احسان یوسفی مسئول کارگروه روابط‌عمومی، احمد رضایی مسئول کارگروه تدارکات و پشتیبانی، امیرحسین امیری‌کیا مسئول کارگروه آیین، امین زیلویی مسئول کارگروه برنامه‌های جنبی، علیرضا آقایی مسئول کارگروه رسانه، رامین ایمانی به عنوان طراح پوستر و مدیر هنری جشنواره انتخاب شدند.

 

 

پس از تشکیل هیئت اجرایی، دبیرخانه با ارسال فراخوان شروع به جمع آوری آثار کرد که در مجموع ۶۰۰ اثر در بخش های مختلف این جشنواره به دبیرخانه رسید. پس از دریافت و سازماندهی آثار، هیئت انتخاب متشکل از دکتر زهیر نادعلیزاده، دکتر علیرضا رزازی‌فر ، سهیل کیانی برای بخش فیلم، فاطمه مبارکی، زهرا عرب، مجید سعیدپور بخش انیمیشن، هدی رفاهی، مریم میر‌عباسی، ابراهیم عاشوری بخش عکس، دکتر سارا صادقی‌نیا، دکتر آزاده بهمنی‌پور، رامین ایمانی، بخش گرافیک، فاطمه مبارکی، زهرا عرب، رامین ایمانی بخش موشن‌گرافیک، دکتر آزاده بهمنی‌پور، هدی رفاهی و عاطفه پهلوانی بخش نقاشی دیجیتال طی جلساتی از تاریخ۲۰ الی ۲۶ بهمن ماه در دانشکده هنر دامغان برگزار شد و توسط اعضا هیئت انتخاب تعداد۱۵۰ اثر به بخش رقابتی اصلی جشنواره راه یافتند.
در تاریخ
۲۶ بهمن همزمان با مراسم رونمایی پوستر جشنواره با حضور دکتر جاوید صباغیان رئیس محترم دانشکده هنر دانشگاه دامغان و رئیس شورای سیاست‌گذاری، دکتر صادقی‌نیا معاون محترم دانشکده هنر دانشگاه دامغان، فریما یداللهی دبیر جشنواره، رامین ایمانی طراح پوستر، و جمعی از اساتید و دانشجویان دانشکده هنر دانشگاه دامغان؛ جشنواره آماده برگزاری بود که شیوع ویروس کرونا منجر به توقف جشنواره شد و سرانجام با تصمیم هیئت رئیسه دانشگاه، جشنواره در سوم اسفند به تعلیق درآمد.

    
پس از چند ماه تعلیق، شورای سیاست‌گذاری با پیشنهاد دبیر جشنواره، تصمیم به برگزاری جشنواره به صورت مجازی در تاریخ
۱۴ الی ۲۹ شهریور گرفت.
در برگزاری مجازی، جشنواره برای تقویت عوامل اجرایی، مجید سعیدپور را به‌عنوان تدوینگر و محمد چگنی را به‌عنوان طراح گالری سه بعدی به اعضا کارگروه‌ها اضافه کرد. و در تاریخ چهارده الی بیست‌و‌نهم شهریور ماه، با تمرکز بر پلتفرم اینستاگرام برنامه‌های متنوع خود اعم از نمایش آثار راه‌یافته، جلسات نقد و بررسی، ورکشاپ‌ها و
را دنبال کرد. و در تاریخ بیست‌و‌نهم شهریور، اختتامیه‌اش را به صورت زنده در لایو اینستاگرام برگزار نمود.
برگزیدگان بخش فیلم به داوری آقایان دکتر احمد الستی، دکتر اسداله غلامعلی، دکتر حسین یزدانشناس و خانم دکتر میترا علوی‌طلب، انتخاب و توسط دکتر یزدانشناس در لایو اختتامیه اعلام شدند. تندیس و لوح تقدیر بهترین فیلم داستانی تقدیم شد به فیلم “شرف”، به کارگردانی “محمدحسام حیدرزاده”. تندیس و لوح تقدیر بهترین فیلم تجربی، ضمن تقدیر از “نگین کامران” برای فیلم “سو”، تقدیم شد به “شهر بی‌عشق”، به کارگردانی “فاطمه صداقت‌پور”. تندیس و لوح تقدیر بهترین فیلم مستند تقدیم شد به فیلم” کمی آنطرف‌تر”، به کارگردانی “محمد ساکی”. تندیس و لوح تقدیر بهترین کارگردانی اهدا شد به “سبحان میناوی” برای فیلم “ذبیح”. لوح تقدیر بهترین تدوین ضمن تقدیر از “علیرضا خوشنویس” برای فیلم “مهمانان شروع به کار می‌کنند”؛ تقدیم شد به “فاطمه صداقت‌پور” برای فیلم “شهر بی‌عشق”. لوح تقدیر بهترین فیلم‌برداری ضمن تقدیر از “محمدحسین کلاهکج” برای فیلم “ذبیح”، تقدیم شد به “فاطمه صداقت‌پور”، برای فیلم “شهر بی‌عشق”. و همچنین هیئت داوران جشنواره هیچ اثر ویدئوآرت را شایسته تقدیر ندانستند.
برگزیدگان بخش انیمیشن به داوریآقایان دکتر محمدعلی صفورا، دکتر سید علیرضا گلپایگانی، علی عزیزی، خانم دکتر فاطمه حسینی شکیب، انتخاب و توسط آقای دکتر صفورا در لایو اختتامیه اعلام شدند. تندیس و لوح تقدیر بهترین کارگردانی اهدا شد به “هژیر اسعدی”، برای انیمیشن “
Blows with the wind “. هم چنین دیپلم افتخار این بخش اهدا می‌شود به “مرضیه قدرتی”، برای انیمیشن “اشتها”. تندیس و لوح تقدیر بهترین متحرک‌سازی اهدا می‌شود به “نوشین شمس”، برای انیمیشن “Can be cited.” لوح تقدیر انیمیشن شایسته تقدیر اهدا شد به اثر “بدون عنوان” کارگروهی دانشجویان دانشگاه دامغان، به کارگردانی “جواد راستگو”، “محسن باغبانی”، “فرنوش عباسی”، “یاسین باقری”،” مهدی کرکبودی”، “امیرحسین منوچهری”، “امین زیلویی”.
برگزیدگان بخش عکس به داوری آقایان علی آقابابایی، دکتر علیرضا خوشنویس، و خانم هدیه دربانی انتخاب و توسط خانم دربانی در لایو اختتامیه اعلام شدند. تندیس و لوح تقدیر اثر برگزیده ضمن تقدیر از محسن باغبانی تقدیم شد به “امیرحسین آرمند”.
برگزیدگان بخش گرافیک به داوری آقای آرش تنهایی، و خانم‌ها نجیبه رحمانی و مهسا فریدنیا، انتخاب و توسط خانم نجیبه رحمانی در لایو اختتامیه اعلام شدند. تندیس و لوح تقدیر اثر برگزیده پوستر ضمن تقدیر از ” فرید نوری”، برای “پوستر فیلم فانوس دریایی” تقدیم شد به “امید اولادی”، برای اثر “پوستر نمایش حرف”.
هیئت داوران جشنواره در بخش لوگو هیچ اثری را به عنوان اثر برگزیده اعلام نکردند. و تنها از یک اثر تقدیر به عمل آوردند. لوح تقدیر اثر شایسته تقدیر بخش لوگو تقدیم شد به “امید اولادی”، برای “لوگو کارن”.
برگزیدگان بخش موشن‌گرافیک به داوری آقایان دکتر علیرضا رزازی‌فر، علی عزیزی، خانم نجیبه رحمانی، انتخاب و توسط خانم نجیبه رحمانی در لایو اختتامیه اعلام شد. تندیس و لوح تقدیر اثر برگزیده ضمن تقدیر از موشن‌گرافیک گالری بوف، اثر “جواد راستگو”، تقدیم شد به موشن‌گرافیک گروه هشت، اثر “فاطمه جزء مقیمیان”.
برگزیده بخش نقاشی دیجیتال به داوری خانم‌ها دکتر سارا صادقی نیا، فاطمه مبارکی، اعظم فرضی، انتخاب و تندیس و لوح تقدیر اثر برگزیده تقدیم شد به “محسن باغبانی”.
بدین ترتیب پنجمین دوره جشنواره سراسری دانشگاهی هنرهای دیجیتال هکاتم، با اعلام برگزیدگان به فعالیت خود پایان داد.

 

چهارمین دوره

 

چهارمین دوره جشنواره هکاتوم به همت انجمن علمی تلویزیون و هنر های دیجیتالی دانشگاه از چهارم تا نهم اسفند ماه سال جاری در دانشگاه دامغان برگزار شد. در این جشنواره دانشجویان از دانشگاه های استان سمنان در بخش هایی نظیر لوگو، پوستر، عکس، انیمیشن، فیلم کوتاه و مستند به رقابت با یکدیگر پرداختند.
در بخش جنبی جشنواره چهار ورکشاپ تخصصی تایپوگرافی، عکاسی، فیلم تجربی و سینمای مستند با دعوت از اساتید مجرب برگزار شد و نمایش کارهای ارسالی دانشجویان از ویژه برنامه های اجرا شده در تمام شب های جشنواره بود.
مراسم اختتامیه این جشنواره شامگاه پنج­شنبه مصادف با نهم اسفند ماه سال هزار و سیصد و نود و هفت، در سالن جانبی مرکز همایش های دانشگاه دامغان، اختتامیه چهارمین جشنواره هکاتوم از ساعت نوزده و سی دقیقه الی بیست و یک برگزار گردید. ابتدا
  آثار گرافیکی در مضمون های مختلف اعم از پوستر، طراحی لوگو و غیره  به رویت حاضران رسید. سپس به سالن جانبی هدایت شدند و پس از پخش سرود غرور آفرین ملی ایران اختتامیه رسما آغاز شد، در آغاز دکتر جاوید، رییس دانشکده هنر پشت تریبون حاضرشده و در مورد جشنواره سخن گفتند، پس از آن از استاد رفاهی و استاد دربانی دعوت به عمل آمد تا به ترتیب جایزه نفرات برگزیده لوگو و پس از آن انیمیشن را اهدا کنند.

جایزه نفر اول لوگو و انیمیشن به ترتیب به  مهدی سپهری و محبوبه آقاجانی برای انیمیشن باهم تعلق گرفت.

جایزه بهترین پوستر با ترتیب نفر اول تا سوم به محمد حیرتی، آرین نراقی­ پور وفاطمه نعمتی اهدا شد.

پس از آن جایزه بهترین عکس به نفرات اول تا سوم، به ترتیب به  ایمان اجدانی، فاطمه نعمتی و امیرحسین آرمند اهدا شد.

در ادامه از مدیرگروه تلویزیون و هنر های دیجیتال، دکتر صادقی­ نیا، دعوت به عمل آمد تا به پشت تریبون بیایند و پس از آن دکترخوشنویس و جمعی دیگر از اساتید به روی سن حاضر شدند تا اهدا جوایز در بخش فیلم و مستند را آغاز کنند.

جایزه بهترین صدا به مجید سعید­پور برای مجموعه ی کارها

بهترین تصویر برداری مشترکا به ایمان اجدانی و کیوان حمزه برای ناگفته های یک خانه

بهترین مستند به محمد ساکی برای ناگفته های یک خانه

بهترین کارگردانی به مصطفی تقوی برای فیلم مسافرکش

بهترین فیلم داستانی به مرتضی میرخلیلی برای تنها راه بازگشت

بهترین تدوین به کیوان حمزه برای فیلم انعکاس تعلق گرفت.

متاسفانه هیچ اثری در بخش های بهترین فیلم نامه، بهترین بازیگری مرد و بهترین بازیگری زن شایسته تقدیر و دریافت جایزه شناخته نشد و در انتها نظرسنجی جشنواره و مستند کودکان کار پخش گردید و با تقدیر اساتید حاضر و عکس دسته جمعی برندگان جوایز و اساتید، راس ساعت نه شب اختتامیه چهارمین جشنواره هکاتوم پایان یافت.

  

فایل های مورد نیاز

شرايط و نحوه ارسال آثار
   
   
   

پوستر جشنواره

© کلیه حقوق این وب سایت محفوظ می باشد .
طراحی و پیاده سازی شده توسط : همایش نگار ( ویرایش 10.0.4)